Mój 5-dniowy plan posiłków dla zdrowego stylu życiaJesteś zajęty, podobnie jak wszyscy wokół ciebie. Każdy ma te same 24 godziny w ciągu dnia, ale jak wykorzystujemy ten czas bardzo się różni. Niektórzy ludzie decydują się spędzić więcej czasu pracując, aby pozwolić sobie na dom, samochód i inne luksusy, podczas gdy inni wybierają mądre inwestowanie swojego czasu z działaniami, które są dobre dla umysłu i ciała. Pierwsza kategoria często znajduje się wyczerpany na koniec dnia, podczas gdy druga kategoria czuje się energiczny po ich codziennej rutyny. Nie jest tajemnicą, że niezdrowy styl życia prowadzi do przedwczesnego starzenia się, otyłości i wszelkiego rodzaju komplikacji zdrowotnych. Zdrowy styl życia z drugiej strony pomaga żyć dłużej i czuć się szczęśliwszym. Jeśli chcesz przyjąć zdrowszy styl życia bez poświęcania swojego życia towarzyskiego lub uczucia głodu przez cały czas, spróbuj włączyć te 5 prostych nawyków do swojej codziennej rutyny.

Ruszaj się więcej

Czy wiesz, że siedzenie przez 8 godzin dziennie jest dla Ciebie tak samo szkodliwe jak palenie papierosów? Im więcej siedzisz, tym większe ryzyko otyłości, cukrzycy, chorób serca i niektórych nowotworów, dlatego ważne jest, aby znaleźć sposób na więcej ruchu w ciągu dnia. Jeśli pracujesz przy biurku, staraj się wstawać kilka razy na godzinę, aby rozprostować nogi i pobudzić krążenie krwi. Jeśli pracujesz przy stojącym biurku, możesz również spróbować chodzić podczas rozmowy konferencyjnej, aby złagodzić skurcze nóg i poprawić swoją postawę. Badania pokazują, że spacerowanie przez godzinę dziennie zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci o połowę! Jeśli masz pracę wymagającą dużego wysiłku fizycznego, postaraj się dopasować krótki trening pod koniec dnia.

Jedz pełnowartościową żywność

Większość ludzi wie, że przetworzona żywność jest dla ciebie szkodliwa, ale niewielu zdaje sobie sprawę, że nawet zdrowo wyglądająca żywność, taka jak całe ziarna i owoce, może być równie szkodliwa! Cała żywność to naturalne, nieprzetworzone pokarmy, które nie mają żadnych dodanych chemikaliów ani składników. Na przykład, ziemniak jest pełnowartościowym pokarmem, ale kandyzowany ziemniak jest przetworzony. Pełne pokarmy są pełne błonnika, witamin i minerałów, dzięki czemu Twój organizm będzie działał sprawnie i wydajnie. Używanie pełnowartościowych pokarmów do uzupełnienia posiłków przyniesie mnóstwo korzyści: mniejszy apetyt, mniejszy przyrost wagi, lepsze trawienie, więcej energii i lepszy sen.

Pozostań nawodniony

Picie wody jest jedną z najprostszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoje zdrowie. Większość ludzi nie pije wystarczającej ilości wody, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak wielką różnicę może to zrobić dla ich zdrowia i poziomów energii. Dobrą zasadą jest picie połowy masy ciała w uncjach, aby uwzględnić wodę utraconą w wyniku pocenia się i wydalania. Jeśli nie lubisz zwykłej wody, spróbuj dodać do niej trochę świeżych owoców lub ziół, aby nadać jej dodatkowy smak.

Znajdź czas na medytację i odpoczynek

Medytacja i odpoczynek są niezbędne dla kreatywnych profesjonalistów. Pomaga im naładować baterie i wymyślać nowe pomysły. Pomaga im również lepiej skoncentrować się na pracy, pozbywając się rozproszeń i bałaganu psychicznego.

Niedawne badanie wykazało, że osoby, które medytowały przez co najmniej 10 minut dziennie, częściej miały dobrą jakość snu, co z kolei prowadzi do większej kreatywności i produktywności.

Medytacja jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego zdrowia i szczęścia. Ostatnie badania pokazują, że regularna medytacja może zmniejszyć stres, obniżyć ciśnienie krwi, poprawić sen, a nawet zmienić strukturę twojego mózgu! Istnieje wiele sposobów na medytację, możesz spróbować różnych metod, aż znajdziesz coś, co działa dla Ciebie. Niektórzy ludzie lubią medytacje z przewodnikiem, które wykorzystują dźwięki natury lub muzykę, podczas gdy inni lubią medytować w ciszy. Możesz nawet spróbować medytować podczas spaceru!

Przy odrobinie wysiłku możesz stworzyć zdrowy styl życia, który sprawi, że będziesz wyglądać dobrze i czuć się świetnie. Zacznij od tych 5 zdrowych nawyków, a poczujesz korzyści niemal natychmiast. Pamiętaj, że to nie musi być trudne; wystarczy wprowadzić kilka małych zmian, aby osiągnąć duże rezultaty.