Łatwe ćwiczenia, aby uzyskać fit ciałoCzy wiesz, że przeciętny dorosły spędza 90 minut dziennie na oglądaniu telewizji, klipów wideo i treści strumieniowych? To prawdopodobnie więcej niż na jakąkolwiek inną aktywność. Ale to nie znaczy, że musimy zrezygnować z naszego zdrowego stylu życia. Najlepszym sposobem na uzyskanie sprawności fizycznej jest zobowiązanie się do rutyny ćwiczeń bez konieczności poświęcania na to dużo czasu lub pieniędzy. Spójrzmy na kilka łatwych ćwiczeń, aby uzyskać sprawne ciało: bez siłowni wymagane! Możesz pomyśleć, że oznacza to, że nie możesz zbudować mięśni lub stracić tłuszczu, ale w rzeczywistości możesz, jeśli znajdziesz odpowiednie zajęcia. Oto kilka wskazówek, jak można dostać się do kształtu nawet z ograniczonymi środkami i czasem.

Skoki na linie

Pierwszym ćwiczeniem na naszej liście łatwych ćwiczeń na uzyskanie sprawnego ciała jest skakanie po linie. Pomaga to w poprawie twojego zdrowia sercowo-naczyniowego, kluczowego aspektu sprawności fizycznej. Skakanie po linie to także jeden z najlepszych sposobów na zbudowanie siły w dolnej części ciała. To skuteczny sposób, aby poprawić swoją koordynację i szybkość, zbyt.

Kobieta ważąca 150 funtów może spalić około 9 kalorii na minutę podczas skakania po linie, co odpowiada spacerowi w szybkim tempie. Mężczyzna ważący 150 funtów może spalić około 12 kalorii na minutę. Jak w przypadku większości ćwiczeń, możesz zwiększyć intensywność skacząc szybciej lub dodając trochę pracy stóp.

Bieganie

Jednym z najlepszych ćwiczeń na uzyskanie kondycji jest bieganie. Jest tanie, wygodne i skuteczne, o ile robisz to dobrze. Jeśli jesteś początkujący, zacznij od krótszych dystansów i mniejszej liczby biegów w tygodniu, a z czasem buduj swoją wytrzymałość i szybkość. Bieganie to świetny sposób na poprawę sprawności sercowo-naczyniowej i wytrzymałości, a dodatkowo wzmocnienie mięśni dolnej części ciała.

Jeśli dopiero zaczynasz lub chcesz się doskonalić, dwie najważniejsze rzeczy to konsekwencja i pokonywanie odpowiednich dystansów. Nie potrzebujesz wymyślnego lub drogiego sprzętu, aby dojść do formy, ale dobrej jakości buty do biegania pomogą zapobiec kontuzjom i sprawią, że Twoje biegi będą bardziej komfortowe. Monitor tętna może być pomocny w śledzeniu postępów i upewnianiu się, że pozostajesz w odpowiedniej strefie tętna.

Przysiady z masą ciała

Przysiady są jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń dolnej części ciała, które możesz wykonać. Gdy są wykonywane dobrze, wypracowują prawie każdy mięsień w twoim ciele. Są bardzo proste do wykonania: stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion z palcami skierowanymi do przodu, a ręce umieść po bokach. Przykucnij, aż kolana będą zgięte pod kątem 90 stopni - lub tak blisko, jak tylko możesz. Następnie wstań z powrotem, pamiętając o tym, by zachować proste plecy i głowę w górze. Możesz dodać więcej oporu, trzymając ciężarki lub sztangę w rękach, lub trzymając ciężką książkę w każdej ręce przy klatce piersiowej. Squats są świetne do budowania mięśni i spalania tłuszczu, zbyt. Są one jednym z najlepszych ćwiczeń, jakie możesz wykonać dla swoich pośladków, quadów, ścięgien i łydek. Badania wykazały, że przysiady są bardzo skutecznym sposobem na budowanie mięśni i utratę tłuszczu.

Push-ups

Push-ups są jednym z bardziej prostych ćwiczeń tam. Są to klasyczne ćwiczenia na górne partie ciała, które pracują nad klatką piersiową i ramionami, a do tego są tanie i łatwe do wykonania w dowolnym miejscu.

Większość ludzi robi pompki źle, więc upewnij się, że robisz je dobrze. Twoje ręce powinny znajdować się bezpośrednio pod ramionami, plecy powinny być proste, a stopy powinny stać na ziemi. Chcesz, aby twoje ciało było w linii prostej od głowy do palców u nóg, a nie pochylone do przodu lub do tyłu.

Jeśli nie potrafisz zrobić pełnej pompki, nie stresuj się! Zacznij z kolanami na ziemi i pracuj w górę. Chodzi o to, by wykonać ćwiczenie, a nie być w nim perfekcyjnym od samego początku. Dobrym celem jest zrobienie co najmniej 10 pompek na zestaw i trzy zestawy dziennie.

Jumping jacks

Jumping jacks to kolejne klasyczne ćwiczenie, które może pomóc Ci uzyskać kondycję. Pomagają one w koordynacji, zdrowiu sercowo-naczyniowym i są dobrym sposobem na rozgrzanie całego ciała.

Najlepszym sposobem na wykonanie skoków jest rozpoczęcie od stóp razem, ramiona po bokach, dłonie skierowane do środka i kolana lekko zgięte. Stamtąd wyskocz stopami na boki, obróć dłonie o 90 stopni i zegnij w łokciach, przynosząc ręce nad głową. Następnie wskocz stopami z powrotem do środka, dłonie z powrotem do pozycji wyjściowej.

Chociaż jumping jacks nie są najlepszym ćwiczeniem, jeśli chodzi o budowanie mięśni, są świetne do spalania kalorii i rozgrzewania całego ciała.

Ćwiczenie nie musi być przykrym obowiązkiem. Włączając tylko kilka prostych ćwiczeń, możesz zwiększyć swój poziom sprawności i poprawić swój nastrój. Wystarczy kilka minut każdego dnia, aby poprawić ogólny stan zdrowia, zmniejszyć stres i poczuć się świetnie! Więc nie daj się przytłoczyć pomysłem chodzenia na siłownię przez wiele godzin. Zamiast tego wypróbuj te łatwe ćwiczenia, aby uzyskać sprawne ciało: bez siłowni!